Koristusfirma likvideerib ehitusjärgse segaduse

Olete lõpetanud oma kodu remondi ning renoveerimise, kuid märkate, et teid ümbritseb hulks tolmu ning muud sodi, mis on jäänud ehitusest. Kui teil endal ei ole aega ega tahtmist ehitusjärgsete koristustöödega tegeleda, siis saate selleks kutsuda professionaalse koristusfirma. Mida aga nendelt oodata või milliseid töid üldse tellida saab?

Koristusfirma puhastab ja koristab ära kõik ruumid, mis on teie poolt kokkulepitud. Alljärgnevalt kirjeldame, mida millistes ruumidest tehakse.

Üks kõige keerulisemaid kohti, mis vajab aga äärmiselt hoolikat puhastamist, on köök. Köögis tuleb kindlasti puhastada ära köögikapid nii seest kui ka väljastpoolt, et toiduainetele ei jääks tolmuosakesi. Lisaks sellele võetakse tolm ka avatud riiulitelt ning seda vastavalt vajadusele, kas kuivalt või niiske lapiga. Vajalik on kindlasti puhastada ka kõik köögimasinad – praeahi, pliit, väljatõmbekapp, mikrolaineahi, nõudepesumasin jne – ning kindlasti ka väiksemad köögimasinad, mis seisavad reeglina töötasapinnal. Kui mööbel ja kodumasinad on puhastatud, siis tuleb kindlasti üle käia ka seinad ning põrandad ja pesta aknad nii seest- kui ka väljastpoolt. Kui seinadele on tekkinud määrdumist või plekke, siis on võimalik professionaalsete vahensitega ka need tõhusalt eemaldada. Koristusmeeskond korjab kokku ning viib ära ka remondi järel tekkinud üleliigse prügi ning jäätmed.

Vannitoas on samuti mõistlik ehitusjärgselt viia läbi suurpuhastus. Ka sellega tegeleb koristusfirma. Vannitoas või tualettruumis puhastatakse ning desinfitseeritakse valamu, vann, dušinurk, WC-pott ning kõik klaaspinnad. Puhastatakse ka peeglid ning kapid ja riiulid nii seest kui väljast. Kindlasti võetakse tolm ka küõikidelt avatud pindadelt ning riiulitelt ning pestakse aknad, kui selles ruumis neid on. Tähelepanu pööratakse ka väikestele detailidele ning puhastatakse kõik uksenupud, käepidemed ja hoidikud. Ka siit ruumist eemaldatakse kõik prügi ning põrandad ja seinad pestakse või puhastatakse tolmuimejaga.
Tähelepanuta ei tohiks jätta ka magamistuba, kus tuleks tolmuvabaks teha kõik avatud pinnad ja riiulid. Lisaks sellele puhastatakse ja pestakse kõik kapid nii seest- kui ka väljastpoolt. Vaibad puhastatakse tolmuimejaga ning seinad ja peeglid pestakse sobivate vahenditega. Vajadusel eemaldatakse seintelt ja muudelt pindadelt sinna tekkinud plekid. Kui teie magamistoas juhtub olema kamin, siis puhastatakse ka see nii seest kui ka väljast. Kui olete kutsunud professionaalse firma, siis võite kindlad olla, et kasutatakse ainult vastavale materjalile sobivaid puhastusvahendeid, mis ei kahjusta kuidagi nende pinda ega jäta ebameeldivat lõhna.

Oluline on tähelepanu pöörata ka teistele tubadele, kus tuleb remondijärgselt viia läbi suurpuhastus, et eemaldada tööde käigus tekkinud tolmuosakesed ning üleliigne praht. Meile võib tihti tunduda, et ruum ongi juba puhas ning ehitusjärgset koristamist ei vaja, kuid tegelikult imbub tolm ka kõige väiksematesse pragudesse, kust on see siis vaja kätte saada ning ära puhastada.