Kui kasutada tööriistu hooajaliselt või korraks siis tasub isegi rentimine ära.

Rentida tasub asju, mida igapäevaseks kasutamiseks ei ole vaja. Vähem kulukamate riistade päevane tasu on taskukohane, makstes paar-kümme eurot Koduses majapidamises ehitus- ja remonditöid tegevad inimesed võtavad rendifirmadelt tavaliselt puit- ja parkettpõranda lihvimismasinaid, fööne, millega ustelt ja akendelt vana värvi maha sulatatakse, ja mitmeid teisi pisiriistu, mis igapäevaselt majapidamises rakendust ei leia. Miks on vaja näiteks põrandalihvmimis masinat, kui sellega on vaja vaid üks põrand ära teha ja edaspidi jääks see lihtsalt seisma. Selle võib ju samamoodi rentida ning maksta palju väiksem summa. Firmad, kellele ehitus- ja remonditegevus on põhitegevus, rendivad peamiselt suuremat ja kallimat tehnikat, kuid tuleb ette, et lühiajaliste ja suuremahuliste tööde tarvis renditakse hulgaliselt ka väiksemaid seadmeid. Peamised firmade rendiartiklid on raketised, soojakud, tõstukid, tellingud ja spetsiifiline tehnika, nagu terasepainutajad, teraselõikajad, betooni soojamuundurid ja telkide rent.

Pealinnas võib rentida asju minimaalselt 1 päev. Väikelinnades kasutatakse ka tunnirenti, kuna sealne klientuur on väiksem ja tihti ka hinnatundlikum. Sellest tulenevalt tasub seal klientidele rohkem vastu tulla. Asju rentida pole sugugi nii kulukas. Näiteks maksab soojapuhuri 12h vaid kaks eurot, mehhaaniline keraamilise plaadi lõikaja aga kolm eurot ja kuni kolme kilogrammine puurvasar 7€ On seadmeid, mille müügihinna ja rendihinna suhe kujuneb aga nii heaks, et neid tasub rentida ka pikemaks ajaks. Loomulikult kaasnevad pikaajalise rendiga ka lisasoodustused rendihinnas.

Renditud seadmete tagatis sõltub tavaliselt tööriista maksumusest. Pisemad asjad saab tööriista hinnaga, rasketehnika puhul oleneb hind rendile andjast. Vahesi tagatise suuruses on ka Tallinna ning väikelinnade vahel.

Tööriistade sortiment on lai ja parema selguse saamiseks jagatakse tööriistad ja seadmed viide rühma. Selline struktureeritud lähenemine tagab selle, et klient leiaks endale vajaliku kiirelt üles. Tallinnas olevatel rendifirmadel on laialdane tootevalik ning endale sobiva leiavad nii professionaalne ehitaja kui ka pühapäevane nokitseja. Rentnikud on hea meelga jagama nippe ning tehnikaid kuidas tööriista maksimaalselt ära kasutada ning mis töö jaoks oleks parim tööriist. Tööriistad on tuntud firmadelt: Bosch, Hitachi, Hilti, Weber jne. Kauba veoks mõeldud suurte liftide kõrval pakutakse ka Saxi tõstukeid, korv- ja masttõstukeid.

Ilmselt keegi ei mõtle ka tellinguid osta vaid ikka rentida, neid on olemas nii sisetingimustele kui välistingimustele. Tuntumad terastooted pärinevad firmadelt Haki ja Plettac. Alumiiniumtellinguid valmistatakse Euroopas. Heatasemelist Manto suurkassettvaluvormid on Hünnebeckilt, on laenutusi, kus pakutakse ka Peri raketisi. Suurvaluvormide käsitlemine tähendab märkimisväärset aja ja väljaminekute kokkuhoidu. Mida vähem osasi ja ühenduskohti, seda siledam pind. Manto on väga vastupidav. Tegu on ainukese betoonraketise lahendusega, mille vormi paksus on 14 centimeetrit.