Mõned nipid, kuidas tudeng peaks korterit üürima.

Esimesed koolinädalad mööduvad märkamatult sobivaid õppeaineid valides, ainepunkte kokku liites ja koolieluga kohanedes, aga hea sõber tahab su oma diivanilt lõpuks siiski välja visata, on nüüd viimane aeg tegeleda ka elupaiga otsingutega.Vaata kriitiliselt oma rahaasju.

Kõige ideaalsem variant oleks üürida endale korter, mitte elada vanemate juures või ühikas. Igaljuhul oleks nii lihtsam, kuid kui soovid endale üürikorterit võtta, tuleb arvestada, et esimene väljamakse on korteri tagatisraha, esimese kuu üür ning läbi kinnisvarafirma korterit üürides lisandub ka maakleritasu, mille suurus on üldjuhul võrdne ühe kuu üüriga.

Pluss üürule tuleb ka maksta igakuu vett, elektirt ja ühistukulusi., mis olenevad korteri suurusest ning enda tarbimisharjumustest. Seega tuleb enne korteri üürimist kindel olla, et kõigi nende kulude katmiseks leidub maksevahendeid. Üldjuhul on kallima üürihinnaga kesklinn ja selle vahetu ümbrus. Vaadeldes südalinnast väljapoole, seda väiksemaks lähevad ka üürimaksed. Kindlasti tuleb arvestada sellega, kui kaugel asub korterist ülikool, spordiklubi, raamatukogu ja teised olulised sihtpunktid.

Kui sul on taskus nutitelefon, tasub ka see üürikorteri otsimisel appi võtta. Tõmba alla KV Üürikad mobiilirakendus, pane paika sobivad korterikriteeriumid ning kohe, kui sobiv pakkumine jõuab kinnisvaraportaali, saad selle kohta teate oma telefoni või e-posti.

Mida rohkem on korteris eluks vajalikke asju, seda enam korteriomanik üürihinda saada soovib. Kui oled tulnud uude linna õppima ning endal mööblit ja kodumasinaid pole, uuri kindlasti korterit üürides, millised asjad jäävad korterisse ning kontrolli üle nende seisukord. Soovitame sõlmida ka lepingu lisa, kus tuleks ära märkida kõik korterisse sisse jäävad asjad ja nende olukord. Vajadusel pildista asjad üles, et vältida hilisemaid arusaamatusi.

Kinnisvaraportaal on veebileht, kuhu korteriomanikud ja maaklerid lisavad erinevaid kinnisvarakuulutusi. Seega kui otsid üürikorterit, tuleks esimese asjana avada mõni suurem kinnisvaraportaal ja tutvuda seal olevate pakkumistega. Näiteks kinnisvaraportaalis kv.ee on võimalus otsida ainult otse omanikult pakkumisi, mis tähendab, et leides üürikorteri nende pakkumiste hulgast, vahendustasu ei lisandu.

Makstes nii võid kindel olla, et sul on palju lihtsam tõestada, et oled ilusasti makseid teinud.